Reiki - ayça ulusoy

İçeriğe git

Ana menü:

Çalışmalarım

REİKİ;

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir ENERJİ DENGELEME TEKNİĞİ’dir. Kişide enerji dengelendiğinde,  fiziksel olarak iyileşme ile birlikte duygusal, zihinsel ve ruhsal yapısında da olumlu gelişmeler elde edilir.
İnsanlık tarihi kadar eski olan ve daha sonra unutulan bu teknik 19 yy. da Dr.Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve kullanıma sunulmuştur.
Reiki Japoncadır. Evrende var olan yaşam enerjisi anlamındadır. Çok etkili olan bu tekniğin uygulanması kolaydır. Herkes tarafından rahatlıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.
Reiki;
- ASLA alternatif tıp değildir. Modern tıbbı destekleyen bir tekniktir.
- Bir din olmayıp, hiçbir din  ve inanç sistemi ile ilgisi yoktur.
- Mistik bir çalışma değildir
.- Şifacılık değil, şifaya sebep olan bir enerji dengeleme tekniğidir.
Reiki veya benzer bir teknikle yapılan çalışmalarda iyileşme; Reiki uygulanan kişiye şifa yüklenerek değil, şifanın oluşması için uygun enerji dengesi sağlanarak oluşturulur. Kişinin enerjisi dengelenir  böylece vücut kendini onaracak gücü ve enerjiyi bulur.
Fiziksel bedenimizdeki iyileşmenin yanı sıra Reiki uygulamalarının ileri aşamalarında duygusal, zihinsel ve ruhsal gelişime yönelik  çalışmalar da vardır. Böylelikle Kişide “BİLİNÇLİ FARKINDALIĞIN” gelişimine de katkıda bulunur.
Reiki eğitimi ve çalışma sürecinde öğrenci ile öğretmen birlikte çalışırlar. Eğitim ve uygulama öğretmenin gerekli bilgileri öğretmesi ve kursun sonunda öğrenciyi inisiye etmesi (el vermek) ile tamamlanır. Reiki enerjisini  kullanabilmek için inisiye olmak şarttır. Bu inisiye her aşama için tekrarlanır. İnisiye hiçbir şekilde uzaktan yapılamaz.
Reiki eğitiminde üç aşama bulunmaktadır.
1. Aşama Reiki
2. Aşama Reiki
3. Aşama Reiki
Bu 3 eğitim sürecini tamamlayan kişi enerji ve bilinç seviyesi olarak eğitmenlik yapmaya uygun durumdaysa kendi eğitmeninin onayıyla  bu süreç başlatılır.
1999 yılında annemin benim adıma aldığı bir randevu ile başladı Reiki serüvenim... Çok küçük  yaşlardan bu yana hep ellerini kullan, enerjileri hisseden ve gören olduğum için annem bu tekniği öğrenmemin bana faydalı olacağını düşünmüş. Reiki eğitimime Gülüm  Omay ile başladım. Birinci, ikinci ve üçüncü aşama Reiki uyumlama ve eğitimlerimi aldım. Daha sonra Asuman Sayıner ile çalışmalarıma devam ettim. Kendisi hocalık eğitimimi  tamamladı. İkisi de Reiki eğitmeni olan Asuman ve Murat Sayıner çifti benim için dönüm noktası ve dost oldular. 14 Mart 2001 yılından bu yana Reiki eğitmenliği yapmaktayım.
2004  yılının Nisan ayında ise Petek Kitamura ile tanıştım. O güne kadar bir soy ağacı ve belge kullanmıyordum, bu Asuman hocanın tarzıydı. Saygı duydum ve öyle devam  ettim. Petek Kitamura ise onun tarafından inisiye edilip onun soy ağacını ve belgelerini sürdürmemi önerdi. Onun bu dostluğuna ve desteğine teşekkür ederek Reiki hocalığını  bir kez de ondan aldım. 12 Nisan 2004 de Reiki hocalık inisiyemi, 14 Mayıs 2004 de Karuna 1 Master ve Karuna 2 Master eğitimi ve inisiyesi aldım.

Reiki soy ağacım ise şöyledir:

Asuman ve Murat Sayıner soy ağacı konusuna önem vermedikleri için bana bu konuda bilgi vermemişlerdi. Bu nedenle onların soy ağacı  hakkında bir bilgim bulunmamaktadır.
REİKİ (Petek Kitamura)

Mrs. Takata
Paul Mitchell
Lorie Ellen Grant
Katherine Galbtaith
Cathy Chow
Cyd Makanui Souza
Dona McMillan
Petek  Kitamura
Ayça (Tan) Ulusoy

KARUNA REİKİ (Petek Kitamura)
William Rand
David Ball
Dona McMillan
Petek Kitamura
Ayça (Tan) Ulusoy

REİKİ (1. 2. 3. Aşama eğitmenim Gülüm Omay)
Phyllis Lei Furumoto
Evelyne Helbling
Miranda and Peter Gilgen
Ageh and Unmesha Popat
M.Sevil Pols
Gülüm Omay 
Copyright 2017. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön