EĞİTİMLERİMİZ - aycaulusoy

İçeriğe git
Hayatta sürüklenmek yerine sorumluluğu eline al...
Farkındalık Çalışmaları

Yaşamımız boyunca, güzellikleri, zorlukları ve sıkıntılarıyla pek çok deneyim yaşıyoruz. Bazı deneyimler bize iyi gelirken, bazıları da görünürde bizi diğerlerine göre biraz daha fazla yoruyor, yıpratıyor. Hayata geldiğimiz ilk andan itibaren her konuda yeni bir şeyler öğrenerek bir gelişim süreci içerisine giriyoruz. Öğrendiklerimizle, karşılaştığımız zorlukları nasıl yönetebildiğimize bağlı olarak, daha sakin, daha dingin veya daha gergin, daha yılgın olabiliyoruz. Karşımıza çıkan, yanımızda olan bireylerden öğrendiğimiz pek çok kıymetli bilgi ve bunlarla geliştirdiğimiz inanışlar var. Bu bilgilerin ve inanışların bir kısmı hedeflerimize ulaşmamızda, engelleri aşmamızda ve ilerlememizde bizi desteklerken, bir kısmı da tam tersine yönümüzü şaşırmamıza, hedeflerimizin önünde engeller oluşmasına, gereksiz yükler üstlenmemize, aynı yerde dönüp durmamıza sebep oluyor. Hiçbirimiz doğuştan en sağlıklı yaşam becerilerine ve öğretilerine sahip değiliz. Doğduğumuz yer, yaşadığımız çevre ve anladığımız kadarını bilebilir, uygulayabiliriz. Ama bu bizim daha fazlasını bilmemize, bize iyi gelmeyen yöntemler ve öğretileri dönüştürüp, geliştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Ashua Turkuaz Akademi Farkındalık Eğitimleri ile kendi artılarınızı ve engellerinizi, yani sizi zorlayan olumsuz bilgileri, inanışları fark edebilir, zihninizi yeniden programlayabilir, her konuda yeni farkındalıklar geliştirebilirsiniz. Böylelikle, hayatınızda oluşan tıkanıklıkların açılmasını sağlayabilir, huzurlu, başarılı, mutlu, seven ve sevilen, hedeflerine ulaşabilen, bilinçli seçimler yapabilen bireyler haline gelerek, daha nitelikli, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
 
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir.
Enerji Teknikleri

Var olan her şeyin bir enerjisi var. Cansız objelerden, tüm canlılara kadar her şeyin… Doğal olarak bedenimizin her bölümünün de bir enerjisi var. Hatta duygularımızın ve düşüncelerimizin de. Yapıcı, onarıcı, sağlıklı, sevgi dolu, aydınlık, kısacası olumlu olan duygu ve düşünceler frekansı yüksek bir enerji yayarken, öfke, korku, çaresizlik, kıskançlık, güvensizlik gibi olumsuz duygu düşünceler ise frekansı düşük, yani negatif enerjiler yayıyor. Negatif enerjiler ne yazık ki görünen ve görünmeyen boyutta her şeyi negatif etkiliyor, hatta zarar veriyor. Yaşadığımız sıkıntılı anlar, zihnimizden geçen, dilimizden dökülen her olumsuz sözcük, davranış ve tepkiyle ve bir de dışımızda olup bitenlerle, çevremizde olumsuzu üretenlerden yayılanlarla önce bedenlerimiz ve enerji noktalarımız (çakralarımız), sonra enerji alanlarımız (auralarımız), evimiz, iş yerimiz, doğa, Dünya, yani tüm yaşam alanlarımız olumsuz etkilere maruz kalıyor. Zaman zaman yaşadığımız ruhsal çalkantılar, fiziksel sıkıntılar ve daha pek çok şeyin arkasında negatif enerjilerin yol açtığı tahribatlar bulunmakta. Bir yandan olumlu olanı üretip yaymak konusunda kendimizi Farkındalık Eğitimleri ile geliştirirken, bir yandan da negatif enerjileri dönüştürmek, çakralarımızı ve auramızı temiz ve dengeli kılarak yüksek frekanslı deneyimleri hayatımıza çekebilmek için Enerji Tekniklerini öğrenmeye ve kullanmaya ihtiyacımız var. Ashua Turkuaz Akademi bünyesinde Lemurya ve Reiki Enerji Teknikleri olmak üzere, Meditasyon, Işık Köprüsü, Altın Küreler, Çakra ve Aura Temizliği gibi pek çok teknik konusunda kendinizi kolayca geliştirebilir, enerji frekansınızı olması gereken seviyeye taşıyabilirsiniz.
 
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir. Uyumlama sadece yüz yüze yapılabildiği için, uyumlama gerektiren eğitimler için bulunduğunuz bölgeye en yakın eğitmenimizden bilgi alabilirsiniz.
Yoga

 
Yoga neye ihtiyacınız varsa onu size verir.
-          İhtiyacınız sağlıklı bir bedense, her geçen gün biraz daha şifalanan bedeni;
-          Bedende ve ruhta esneklik, denge, güç arayışlarınız varsa bunları;
-          Kilo vermek istiyorsanız daha düzgün çalışan metabolizmayı;
-          Dingin bir zihin istiyorsanız dengeli, daha sakin, net çalışan bir zihni;
-          Stresten, depresyondan vb arınmak istiyorsanız daha sakin ve dengeli bir ruh halini;
-          Yaşam / yaşamlar boyu biriktirdiğiniz yüklerinizden arınmak istiyorsanız arınmayı, hafiflemeyi;
-          Daha bilinçli bir yaşam istiyorsanız farkındalığı ve ruhsal gelişimi
size verir.
Bunları vermek için sizden birkaç temel şey ister: Niyet, konfor alanlarından çıkmaya isteklilik, düzenli çalışma ve en önemlisi de açık bir kalp…
Dilerseniz yolculuğunuzu yoga asanaları ile başlatır ve sürdürürsünüz, dilerseniz yoganın ilke ve esaslarını öğrenerek yogayı yaşam şekli olarak hayatınıza geçirirsiniz.
Yoga her zaman sizinle doğrudan etkileşim içindedir ve yolculuğunuz boyunca da bilincinizin ihtiyaçlarına göre dönüşür ve dönüştürür.
 
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir.
Spor

 
Eğer amacımız kendimizi geliştirmekse, bunu sadece düşüncelerimizde, enerjimizde yapmak yeterli gelmiyor. Bütünsel olarak gelişmeye ihtiyacımız var. Bizi bütünleyen en önemli parçalardan bir tanesi de bedenimiz. Bedenimizi daha güçlü ve sağlıklı hale getirebilmek amacıyla yapacağımız her aktivite, kendimize ve yaşamımıza verdiğimiz önemin, değerin göstergesi. Bir yandan zihnimizdeki kuralları, kalıpları esnetirken, bir yandan da bedenimize ihtiyacı olan esnekliği kazandırdığımızda gerçek anlamda değişimi başlatabiliyor, yaşayabiliyoruz. Aynı şekilde, bir yandan enerjimizi dengelerken, bir yandan fizik bedenimizi dengeleyecek hareketler yapmak, yaşamlarımıza her yönden dengeyi getirmemizi, hayata daha sakin, daha bilinçli ve kararlı bakabilmemizi destekliyor. Bir çoğumuz kendimizi başkaları için, başarı için, para kazanmak için hırpalamamız gerektiği inancına sahip. Bizler öncelikle kendi yaşamlarımızdan, kendi bedenimizden, yani bize sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirmekten sorumluyuz. Yeni bir sayfayı her an açabilmek mümkün. Ashua Turkuaz Akademi bünyesinde sizlere bu konuda yardımcı olabilmek için hazırlamış olduğumuz, her yaşa ve seviyeye uygun spor programları hakkında her zaman bilgi alabilirsiniz. Sizler değerlisiniz, bedenleriniz değerli. Kendinize verebileceğiniz en güzel ödül, sizin olana sahip çıkmak ve ona yatırım yapmak olacaktır.
 
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir.
Astroloji

Sözlük tanımı ile astroloji, göksel cisimlerin hareketi ile göreceli pozisyonları ve bunların insan hayatı üzerindeki varsayılan etkilerinin incelemesidir. Astrolog Robert Currey’e göre astroloji, gök cisimlerinin konumları ve hareketleri ile dünyadaki fiziksel süreçler ve yaşam arasındaki korelasyonun çalışması ve bunun sonucunda ortaya çıkan uygulamalardır. Kısacası her şeyin birbiriyle bağlantısının olduğu bir evrende yaşıyoruz ve doğal olarak evrende olan biten her şey bizi de etkiliyor. Yıllarca pek çok kişi tarafından bir tür falcılık olarak nitelendirilen astroloji ile aslında, kişinin bugünkü hayatını zor kılan unsurların nedenlerini, bağlantılarını anlayabilmesi, hangi konulara dikkat etmesi, hangi konuları geliştirmesi gerektiği ile ilgili önemli bilgilere ulaşması mümkün. Her şeyin yüce bir zeka ile insanoğlunun faydasına sunulduğu bu koca yaşam alanında, yıldızların yerleşimi ve diziliminin yarattığı etki-tepki oluşumlarının ve hareketlerin sadece bir tesadüf üzerine kurulmuş olması mümkün değil. Karmik geçmişinizi, bugüne olan yansımalarını, sizi zorlayan veya hayatınızı kolaylaştıracak detayları öğrenmek ve bu bilgilerle, atacağınız adımları tayin etmek, yaşamınıza farklı bir yön vermek isterseniz Ashua Turkuaz Akademi eğitmenlerinden uzman astroloji uzmanımız ile bir görüşme talep edebilirsiniz. Not: Görüşmeler online gerçekleşmektedir.
 
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir.
Müzik

Kendinizi bazen nasıl ifade edeceğinizi bilemediğiniz oluyor mu? Aklınızla yüreğiniz arasında sıkıştığınız ve hangisine kulak vereceğinizi bilemediğiniz..? Veya gereğinden fazla duygusal, gereğinden fazla mantıklı yaklaştığınız konularda tıkanıp kaldığınız ve sonuçlarından yakındığınız oluyor mu? Yaratıcılığınızı ve ifadenizi geliştirmek ve içsel dengeyi kurmak bu konuları çözümlemenizde büyük fayda sağlayacaktır. Peki nasıl? Sanatın pek çok kolu ile uğraşmak, içimizdeki yaratıcılığı ve ifadeyi güçlendirir, serbest bırakır, zenginleştirir. Müzik enstrümanı çalmak ise artı olarak her iki elimizi, dolayısıyla da beynimizin her iki lobunu aktif olarak kullanmaya, dolayısıyla da, kendimizi, üretkenliğimizi içsel dengemizi kurarak ve hem mantığımızı hem de duygularımızı belli bir dengeye oturtarak ifade etmemize yarar. Ashua Turkuaz Akademi bünyesinde gerçekleşen enstrüman eğitimleriyle tüm bu donanımlara sahip olabilir, günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak, yaşam coşkunuzu artırabilirsiniz. Üstelik, yeni şeyler öğrenmek, yeni beceriler kazanmak insanı hem mutlu ediyor, hem dingin ve huzurlu kılıyor, hem de kendine olan güvenini artırıyor. Hayatı izleyen değil, hayatı yaşayan olmayı seçin… Yaşınız ve yeteneğiniz hangi düzeyde olursa olsun…
Not: Pandemi nedeniyle eğitimlerimiz online gerçekleştirilmektedir.
MCM Turkuaz A.Ş
ayca@aycaulusoy.com / İnfo@ashua-turkuaz.com    
0532 640 99 86  | 0533 927 14 53
İçeriğe dön