Tülay Demir - aycaulusoy

İçeriğe git
Tülay Demir


1991 senesinde Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldum, 2004 senesinde ise yüksek lisansımı “Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Birliği Mevzuatı” üzerine Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde tamamladım.
 4 yıl İçişleri Bakanlığında, 21 yıl Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nde çalıştım. Burada, Gıda Yüksek Mühendisi / Resmi Gıda Denetçisi olarak tüm gıda işletmelerinin denetiminde yer alıp, “Gıda Güvenliği Sistemleri ve Gıda Mevzuatı” konularında eğitmenlik yaptım. EU Twinnig Projesi kapsamında, 2001 yılında “Gıda İşletmelerinde HACCP-Eğiticilerin Eğitimi” programını tamamlayarak HACCP Gıda Güvenliği Sistemleri Eğitmeni olarak görev almaya başladım. 2004 Yılında “EU Twining Projesi Gıda Denetçileri İçin HACCP” eğitimi, 2007 yılında “Küçük İşletmelerde HACCP” uygulanması eğitimleri ve Litvanya’da “Riske Dayalı Denetim Prosedürünün” hazırlanmasına yönelik eğitim ve çalışmalarında görev aldım. 2008 Yılında BTSF–DG SANCO tarafından Almanya’da düzenlenen “HACCP Tetkik Eğitimini” aldım. 2010 Yılında ISO 22000 Başdenetçi, 2017 yılında “Avrupa Birliği Standartlarında HACCP Tetkiki” ve Fransa’da “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde HACCP Ve Esneklik Yaklaşımı” eğitimlerini aldım.

  Profesyonel ve özel yaşamıma katkı sağlamak amacıyla 2006 yılında Ayça (tan) Ulusoy ile çalışmaya başladım. Kendisinin kurmuş olduğu Ashua & Turkuaz Kişisel Gelişim Merkezinde Reiki 1., 2. ve 3. aşama ile Lemurya Enerji Teknikleri 1. ve 2. aşama eğitimlerini tamamlayarak, meditasyon, kişisel gelişim ve bilinçli farkındalık çalışmalarına katıldım. Ayrıca, Mazhar Mazlum ile Ritim Terapi, Drama, İletişim Teknikleri eğitimlerine katılarak, Ritim Terapi grubunun çeşitli organizasyonlardaki faaliyetlerinde yer aldım.

Hobi ve ilgi alanlarım arasında dağcılık, rafting, ritim terapi (darbuka), aikido, fotoğrafçılık, yelkencilik yer almakta olup, Ebru Şalva ile yoga, Haluk Gürel ile Heal Your Life sertifika programlarına katıldım.

Halen, 2018 yılında kurmuş olduğum “TDG Eğitim, Denetim ve Danışmanlık” firması ile gıda işletmelerine eğitim, denetim, gıda güvenliği sistem kurulumu ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Bunun yanı sıra, Reiki eğitmenliği yapmakta, Kanalbu ip tv’de “Gıda Güvenliği” üzerine programlar hazırlayıp sunmaktayım.

REİKİ EĞİTİMLERİ VE ENERJİ ÇALIŞMALARI-UYGULAMALAR
(İstanbul Anadolu Yakası-Antalya-Bursa-Van-Rize-Tekirdağ-Edirne-Azerbaycan)


0533 361 6020
tulaydemir1986@gmail.comMCM Turkuaz A.Ş
ayca@aycaulusoy.com / İnfo@ashua-turkuaz.com    
0532 640 99 86  | 0533 927 14 53
İçeriğe dön